Szakmai stratégiai terv

 

 

 

 

 

 

Magyarországi gyermekorvosok érdekvédelmének megszervezése

 


Tartalom

 

Tartalom.. 2

Bevezető. 3

Háttér, a projekt szükségessége. 3

A pályázó - Magyar Gyermekorvosok Társasága. 4

A projekt célja. 5

A tervezett fejlesztés leírása. 6

Humán erőforrások. 8

Költségvetés. 8

Fenntarthatóság. 10

Kockázatok. 10

További információk. 10

 


Bevezető

Jelen projekt célja a gyermekorvosok magyarországi érdekvédelmének erősítése, a már létező érdekvédelmi szervezetek munkájának összehangolása, szervezése, a gyermekorvosok hatékony érdekképviseletének létrehozása. A Magyar Gyermekorvosok Társasága a tagság irányából érkező kezdeményezések élére állva egy új érdekvédelmi szekciót indítva kívánja a tagok érdekeit képviselni. A hatékony érdekképviselet alapvető feltételek a célcsoport helyzetének, igényeinek ismerete. Bár az ezzel kapcsolatos alapvető információk már rendelkezésre állnak szükség van a tudományos igényű, alapos helyzetfelmérésre. Ezt követően a tagság minél teljesebb körű informálása és közös akciók szervezése a cél. Ennek érdekében indítjuk el az új interaktív weboldalt, szervezünk konferenciákat, képzéseket és támogatjuk tagjainkat a jogviták rendezésében. Csak a jól szervezett és aktív érdekképviselet képes a döntéshozatal és a közvélemény hatékony befolyásolására. A gyermekorvosok helyzete szoros összefüggésben áll a magyarországi gyermekgyógyászat színvonalával, így a projekt közvetve a kétmillió magyarországi gyermek ellátásának javítását célozza.

 

Háttér, a projekt szükségessége

Az egészségügyi szolgáltatások területén az elmúlt években gyors és jelentős változások történtek. A korábban egységes, közalkalmazotti státuszból a gyermekorvosok jelentős része - elsősorban az alapellátásban dolgozók - a vállalkozói szférába került. Ez egyrészt nagymértékben csökkentette az orvosok egzisztenciális biztonságát, másrészt így - néhány akciótól eltekintve - gyakorlatilag megszűnt a szervezett érdekérvényesítés lehetősége. A gyermekorvosok magukra maradtak érdekeik képviseletével. A piaci viszonyok érvényesülése egyre nagyobb tért hódít a gyermekgyógyászatban is. A gyermekorvosok egységes fellépés hiányában, és informálatlanságuknak, felkészületlenségüknek köszönhetően jellemzően vesztesként kerülnek ki a konfliktushelyzetekből. A munkáltatókkal, biztosítóval, beszállítókkal és egyéb a gyermekgyógyászok egzisztenciáját, munkakörülményeit közvetlenül vagy közvetve befolyásoló szervezettel egyre gyakrabban kerülnek alku pozícióba. Szervezetlenségük és felkészületlenségük miatt érdekérvényesítési képességük ezen a téren is rendkívül gyenge, gyakran az érdekképviselet még a tárgyalásokon való részvételre sem terjed ki. A gyermekgyógyászok jelenleg a róluk hozott döntéseknek csak tárgyai, megalkotásukban nem tudnak közreműködni.

Egzisztenciális és a munkaerőpiacon elszenvedett hátrányaikat olyan önpusztító és a gyermekgyógyászat szakmai minőségét romboló kompenzációkkal igyekeznek ellensúlyozni, mint másodállások vállalása, ügyeleti túlmunka, gyógyszervizsgálatok, külföldi munkavállalás.


Erre azért van mégis szükségük, mert az egészségügyi dolgozók bérszínvonala más ágazatokkal összehasonlítva az utolsó előtti helyen áll.

 

 Forrás: Állami Foglalkoztatási Szolgálat, 2006.

 

Súlyosbítja a helyzetet, hogy a gyermekgyógyászatban a paraszolvencia minimális vagy egyáltalán nincs jelen, még azokon a területeken sem, ahol más orvos szakmák esetében – igaz egyeletlen, igazságtalan elosztás mellett – jelentős jövedelem kiegészítést jelent. Különösen rossz helyzetben vannak a hátrányos helyzetű kistérségekben dolgozó gyermekorvosok, ahol a növekvő terhelésnek folyamatosan romló munkakörülmények mellett kell megfelelniük, meg kell küzdeniük az egyre súlyosbodó gyermekszegénység okozta problémákkal. Az ügyeletben eltöltött munka jogi szabályozása az Uniós szabályokkal ellentétes, ami számos konfliktus forrása.

Általánosságban elmondható, hogy munkakörülmények, jövedelmi viszonyok tekintetében a gyermekorvosok még az orvos szakmán belül is hátrányos helyzetben vannak. Érdekképviseletük szervezetlen, informális jellegű, informáltságuk kérdéses. A szakmai konferenciák, továbbképzések során a gyermekgyógyászat szakterületén adott a szakmai továbbképzés lehetősége, de a boldoguláshoz szükséges egyéb képességek fejlesztésére ezeken a fórumokon nincs lehetőség. A hátrányos helyzet és az egyéni érdekérvényesítő technikák kudarca miatt a gyermekorvosok egyre inkább apátiával, a kilátástalanság tudatában viszonyulnak saját sorsukhoz. Célunk ennek az attitűdnek a megváltoztatása és a gyermekorvosok helyzetének javítása.

 

A pályázó - Magyar Gyermekorvosok Társasága

A Magyar Gyermekorvosok Társasága 1924-ben alakult, jelenlegi formájában 1999-től működik, a gyermekgyógyászat tudományággal - beleértve a gyermek társszakmákat is -, a gyermekegészségüggyel és a serdülők egészségügyével foglalkozó tagok önkéntes országos társulása. A kb. 3900 magyarországi gyermekorvos több mint 50%-a tagja a szervezetnek, a szervezet országos szinten működik, több regionális gyermekgyógyász szövetség munkáját is segíti. A Társaság tagja a Magyar Orvostudományi Társaságok és Egyesületek Szövetségének /továbbiakban: MOTESZ/, és annak alapszabálya figyelembevételével folytatja tevékenységét.

 

A Társaság kiemelkedően közhasznú szervezet, tevékenysége elsősorban tagjainak önkéntes munkájára épül. A társaság az alábbi általános célok megvalósítását tekinti működése céljának:

 

  1. A társasági tagok szakmai tevékenységének fejlesztése, az egészségügy és ezen belül különösen a gyermekgyógyászat és a gyermekegészségügy - beleértve a gyermek társszakmákat is - színvonalának állandó emelése;
  2. A hazai és külföldi tudományos-szakmai eredmények ismertetésével a tagok tudományos-szakmai képzettségének emelése és tudományos eredményeik gyakorlati felhasználásának elősegítése;
  3. A tagok társadalmi tevékenységének és alkotó munkájának kibontakoztatása;
  4. A magyar kutatási eredmények minél szélesebb körű megismertetése belföldön és külföldön egyaránt;
  5. A gyermekgyógyászat szakterületét illető helyes egészség-, illetve szakmapolitika és az egészségügyi gyermekvédelem alakítását és megvalósítását;
  6. A gyermekgyógyászat szakterületén az országos szintű társadalmi, tudományos, etikai és oktatási feladatok megoldása, valamint az egészségmegőrzés hosszú távra szóló társadalmi programjának kialakítása és gyakorlati megvalósítása;
  7. A hazai közvélemény szakmailag megfelelő irányba történő formálása, az egészségnevelést és egészségügyi ismeretterjesztés, a gyors és szakszerű tájékoztatás, igénybe véve a tömegkommunikációs szervek és eszközök segítségét is;
  8. A társaság tagjainak és a szakterület művelőinek erkölcsi és anyagi érdekeinek képviseletét a közérdekkel összhangban.

 

A társaság adja ki a Gyermekgyógyászat című lapot. Több más orvos szakmai szervezettel együttműködve évente számos konferenciát szervez a tagság informálására és képzésére, támogatást nyújt tagjai külföldi tudományos konferenciákon való részvételéhez, és képviseli a tagságot a nemzetközi gyermekgyógyász szervezetekben. 

 

Érdekvédelmi szervezetként célunk a magyarországi gyermekorvosok érdekvédelmének megteremtése és professzionális alapokra helyezése. Ezzel kapcsolatban feladatunk a nyugat-európai típusú hatékony, tagjaink és a gyermekgyógyászat érdekeit szolgáló érdekvédő, érvényesítő szervezet kialakítása, a tagjaink közötti kommunikáció javítása. A hatékony érdekképviselethez elengedhetetlen a megfelelő szakértői háttér kialakítása a tagság egzisztenciális és munkakörülményeinek felmérésére, valamint jogi segélyszolgálat működtetése mind munkajogi mind etikai és kártérítési kérdésekben. A tagok felhatalmazása alapján vállaljuk a szakma egyéni, területi és országos szintű képviseletét a munkaadókkal, egészségbiztosítóval, állami felügyeleti és a szakmai szervezetekkel történő tárgyalásokon.

 

A fenti célok elérése érdekében hozzuk létre a társaság érdekvédelmi szekcióját, amelynek feladata a konkrét projektek kidolgozása és vezetése.

 

A projekt célja

A projekt átfogó célja a gyermekorvosok munkakörülményeinek, egzisztenciális viszonyainak javítása, jövedelmük emelkedésének elősegítése, a főmunkaidőn kívül végzett tevékenységeinek csökkenése. Ennek következtében a gyermekgyógyászat szakmai színvonalának és az ellátás minőségének javulását várjuk. A fenti célok eléréséhez mindenekelőtt a tagság létszámának növelése és a tagság megszervezése szükséges.

A gyermekorvosok munkafeltételeinek javítása nem csupán partikuláris érdek. A kétmillió magyarországi gyermek ellátásának színvonala az egész társadalom érdeke, a gyermekgyógyászat azokon a hátrányos helyzetű térségekben jut kiemelkedő szerephez, ahol a szociális ellátó rendszer egyébként is gyengén teljesít, miközben a szolgáltatások iránt támasztott igény egyre növekszik.

 

A projekt közvetlen célcsoportja és haszonélvezője a magyar gyermekorvosok közössége. Jelenleg a gyermekorvosok fele tagja a Magyar Gyermekorvosok Társaságának. Ez a taglétszám már elegendő ahhoz, hogy meglehetősen pontos képet alkossunk a gyermekgyógyász szakmát terhelő legfőbb problémákról, a tagság által az érdekképviseleti szervtől elvárt akciókról. A tagság problémai elsősorban a munkakörülmények (túlmunka, eszközellátottság, infrastrukturális problémák) jövedelmi helyzet a vitás jogi kérdésekben való állásfoglalás, illetve az információhiány, felkészületlenség egy-egy új jogszabály alkalmazásával kapcsolatban. A társaság már korábban is nagy hangsúlyt fektetett a szakmai képzések szervezésére, az új tudományos eredmények bemutatására, a hazai tudományos teljesítmény külföldi megjelenésének támogatására. Ilyen irányú tevékenységeinket a továbbiakban is erősíteni szeretnénk kiegészítve az érdekvédelemmel kapcsolatos információk átadásával.

A projekt egyik első lépéseként kerülne sor egy kérdőíves adatfelvételre, amely felhasználásával az általános trendek és problémák mellett részletes, pontos képet kaphatunk a gyermekgyógyász szakma helyzetéről akár regionális, korcsoporti, településtípusokra, intézménytípusokra történő bontásban. Ez alapján a részletes felmérés alapján további elemekkel egészíthető ki az érdekképviseleti stratégia, illetve megbízható, tudományos adatokkal támaszthatók alá a tagság irányából érkező kezdeményezések. A projekt tevékenységei közvetlenül a fenti problémák megoldására irányulnak a lehetőségekhez mért leghatékonyabb módszerek alkalmazásával.

 

A tervezett fejlesztés leírása

A pályázati projekt a szervezet érdekvédelmi, érdekképviseleti funkciójának erősítését célozza, ezen keresztül segíti elő az alapító okiratban foglalt célok megvalósulását. A tagok szakmai fejlődésének elősegítése egyrészről a hatékony érdekképviselet következménye, másrészt a pályázati projekt a megszervezett és támogatott képzéseken keresztül közvetlenül is hozzájárul ennek a célnak a megvalósításához.

 

Azzal, hogy a gyermekorvosok konkrét kérdésekben megfogalmazott szakvéleménye szélesebb körben válik ismertté, hozzájárulunk a korszerű, szakértőink által helyesnek tartott gyermek-egészségpolitika és gyermekvédelem magyarországi megteremtéséhez. Rendezvényeink a szakma és a széles körű nyilvánosság tájékoztatását is szolgálják. Egyrészről hozzájárulnak tagjaink szakmai fejlődéséhez, másrészt a tematizálják a társadalmi párbeszédet. Olyan témákat hoznak a köztudatba, melyekkel kapcsolatban sokszor a megfelelő információk hiányában már a véleményformálás lehetősége is erősen kétséges. A tagok erkölcsi és anyagi boldogulásának elősegítése minden esetben az érdekképviselet egyik leglényegesebb eleme. A gyermekorvosok esetében ez a hazai és nemzetközi fórumokon való részvétellel, szakértői anyagok készítésével és a közvélemény figyelmének felkeltésével valósítható meg, de ezért kívánjuk a projekt során egy jogásszal segíteni tagjainkat a munkajogi kérdések megoldásában is. Ez nem csak a gyermekorvosok, hanem a gyermekek és rajtuk keresztül a társadalom egészének alapvető érdeke.

 

Az érdekképviselet fő fórumai mindenekelőtt a hazai döntéshozó és döntés-előkészítő szervek (minisztériumok, OEP, ÁNTSZ, önkormányzatok és más egészségügyi intézmény tulajdonosok). Célunk lehetőség szerint még a döntéshozatal előtt beavatkozni a folyamatba. Ennek érdekében a pályázati projekt keretében a tagság igényeinek, helyzetének részletekbe menő feltérképezését (e-kérdőíves vizsgálat) követően célunk a tagság létszámának növelése, a tagok és a társaság közti érdemi információáramlást segítő interaktív weboldal elkészítése, melynek kiemelt célja a tagok minél szélesebb körű informálása az őket érintő kérdésekről. A már működő regionális érdekvédelmi szerveződések munkájának segítése, támogatásuk, tájékoztatásuk, bevonásuk a közösen szervezett akciókba. Szintén a tagok érdekében tervezzük a jogsegély szolgálat indítását, valamint a tagok, a döntéshozók és a közvélemény tájékoztatását szolgáló konferenciák  és a tagok szakmai előmenetelét segítő képzések indítását. Természetesen eddigi tevékenységeink terén, például a társaság által kiadott Gyermekgyógyászat c. folyóirat szerkesztésében is nagyobb figyelmet szentelünk az érdekvédelmi kérdéseknek.

 

A projekt céljainak eléréséhez az alábbi tevékenységeket tartjuk szükségesnek:

 

  1. Részletes helyzetfelmérés, e-kérdőív, interjúk segítségével  (1500 kitöltött kérdőív, 25 interjú)
  2. Interaktív weboldal elkészítése
  3. Tagság létszámának növelése és regionális szervezetek bevonása a közös akciókba
  4. Jogsegély szolgálat elindítása
  5. Konferencia szervezés (2)
  6. Regionális képzések szervezése (15)
  7. Nemzetközi konferenciákon való részvétel beszámolóval a tagság számára (5)
  8. Hatástanulmányok készítése döntéshozók számára (3)

 

Az alábbiakban a fenti tevékenységeket mutatjuk be részletesen

 

1. Helyzetfelmérés, a gyermekorvosok körülményeinek folyamatos monitorozása

A korábbi tapasztalatok és a tagság információi alapján egy e-kérdőív (egyes esetekben postán is elküldjük) megszerkesztését, lekérdezését és az adatok feldolgozását tervezzük. A pontos helyzetfelmérés azért lényeges, hogy a tagság igényeinek legmegfelelőbb akciókkal szolgálhassuk a gyermekorvosok érdekeit, valamint, hogy a döntéshozók és döntés-előkészítők számára tudományos igényességgel felvett adatokra hivatkozva képviselhessük a szakma érdekeit. Az adatok feldolgozásával pontos képet kaphatunk a gyermekorvosok helyzetértől több változó mentén is. (Pl: településtípus, régió, megye, praxis nagysága, korcsoport, stb.) Az adatok tárolása és feldolgozása és rögzítése statisztikai elemző szoftver segítségével történik, ezt a munkát külső megbízás keretében szociológus-statisztikus szakértővel végeztetjük el.

 

2. Interaktív weboldal fejlesztése

A tagsággal való aktív kommunikáció valamint a tagok egymás közti kommunikációjának elősegítése érdekében tervezzük egy interaktív weboldal elkészítését. Az oldalon minden a szakmát érintő híreket megjelentetünk beleértve az orvos szakmai és a jogszabályi környezetre vonatkozó információkat is. Az oldalon beszámolókat készítünk a szakmát érintő eseményekről is. A tagok bevonását elősegítendő különböző témákban fórumokat indítunk, ahol a tagok kifejthetik véleményüket, megvitathatják a szakmai vagy egyéb kérdéseket. A weboldalon lesznek elérhetők a konferenciák, képzések anyagai, így azok is követhetik ezeket, akik más elfoglaltságuk miatt személyesen nem tudnak részt venni ezeken a programokon. Az oldal szerkezetét nyugat-európai gyermekorvos érdekvédelmi szövetségek oldalainak mintájára készítjük el, figyelembe véve a speciális magyarországi igényeket is. Az oldal programozását, tárolását külső szakértőre bízzuk, a tartalmat magunk szerkesztjük, erre a célra egy főt kívánunk foglalkoztatni. Ehhez a munkához a társaság informatikai hátterének fejlesztése is szükséges.

 

3. Jogsegély szolgálat indítása

Elsősorban munkajogi, de egyéb vitás jogi kérdésekben is a tagság segítségére kívánunk lenni a jogsegély szolgálat indításával. Ebből a célból egy munkajogász megbízását tervezzük, aki a kijelölt fogadóórák mellett emailben is tanácsot adna a gyermekorvosoknak, illetve peres ügyekben elvállalná képviseletüket.

 

4. Kampány a tagság létszámának növelésért

A tagság létszámának növelése érdekében célzott kommunikációs kampányt indítunk, amely során a gyermekorvosok körében népszerűsítjük a társaságot és ismertetjük szolgáltatásainkat, rendezvényeinket. A tagság létszámának növelése a későbbi fenntarthatóság (tagdíjak) és az érdekképviselet hatékonysága miatt lényeges. Az eddig is jó kapcsolatainkat még szorosabbra fűzzük a regionális vagy más helyi gyermekorvos érdekvédelmi szervezetekkel valamint a Házi Gyermekorvosok Egyesületével, keressük a közös akciók lehetőségét. A kommunikációs kampány megszervezésével és végrehajtásával külső szakértőt is megbízunk.

 

5. Konferenciák

A projekt ideje alatt 2 konferenciát tervezünk, melyre a teljes tagságot és minden gyermekorvost várunk. A konferenciák programjában egyrészt beszámolunk eddigi tevékenységeinkről, vitaindító és tájékoztató előadásokat tartunk orvos szakmai és az érdekvédelmet érintő témákkal kapcsolatban.

 

6. Képzések

Kiscsoportos képzéseket szervezünk a projekt ideje alatt félévente 5 alkalommal az ország egész területén több helyszínen. Ezeken a képzéseken az elvárt szakmai program mellett a tagság aktivizálását igyekszünk elérni, illetve felhívjuk a figyelmet az új weboldal tartalmára, használatára. Erre a tájékoztatásra a gyermekorvosok informatikai felkészültségében levő hiányosságok és a személyes kapcsolattartás miatt is szükség van. A képzések előadóit megbízási szerződés keretében foglalkoztatjuk.

 

7. Nemzetközi konferenciákon való részvétel támogatása

Az eddigi gyakorlatnak megfelelően támogatni kívánjuk tagjaink külföldi konferenciákon való részvételét. Ennek érdekében pályázat útján hozzájárulunk a tagok regisztrációs díjához, utazási és szállás költségeihez.

 

8. Hatástanulmányok készítése

Néhány kiemelt fontosságú döntéssel kapcsolatban a társaság érdekvédelmi szekciójának szakértői tanulmányokat készítenek, melyben a gyermekorvosok álláspontját ismertetik a döntéshozókkal és a közvéleménnyel. A tanulmányok készítésének célja referenciát szolgáltatni a későbbi tárgyalásokhoz, illetve pontos adatokkal erősíteni az érdekképviseletet.

 

Humán erőforrások

A projekt végrehajtásában részt vevő személyek a társaság érdekvédelmi szekciójának tagjai. Részben önkéntes munka keretében, részben a projekt költségvetéséből finanszírozva végzik munkájukat. Munkavállalóként 2 fő asszisztens alkalmazását tervezzük heti 20 órában. Egyikük a weboldal karbantartásáért, feltöltésért felel, a másik a projekt egyéb elemeinek megvalósításával kapcsolatos adminisztratív feladatokat végzi majd. A jogsegély szolgálatot ellátó munkajogászt megbízási szerződéssel foglalkoztatjuk.

A projekt koordinálását Dr. Szijjártó László projektmenedzser végzi, aki Hollandiában szerzett hasonló tapasztalatit is át tudja ültetni a projektbe. A társaság képviseletéhez, a tagság szervezéséhez az elnökségi tagok nyújtanak segítséget.

 

A projekt megvalósításában résztvevő személyek:

 

Dr. Szijjártó László – projektmenedzser

Dr. Szabó László – elnök

Dr. Alexy Miklós -

Dr Velkey György - főtitkár

webszerkesztő asszisztens (felvétele a projekt megkezdésekor)

asszisztens (felvétele a projekt megkezdésekor)

Költségvetés

A költségvetés részletes, számviteli kategóriákra történő bontását a projekt adatlap tartalmazza. Itt a feladatokhoz, tevékenységekhez rendelt költségeket szerepeltetjük a jobb érthetőség kedvéért.

 

 

2008 II

2009 I

2009 II

2010 I

Összesen

1. Helyzetfelmérés kérdőív

 

 

 

 

 

kérdőívek összeállítása szakértői díj

500 000 Ft

 

 

 

500 000 Ft

kérdőívek feldolgozása adatfeldolgozás, statisztikák

 

1 000 000 Ft

 

 

1 000 000 Ft

 

500 000 Ft

1 000 000 Ft

0 Ft

0 Ft

1 500 000 Ft

 

 

 

 

 

 

2. Új weboldal

 

 

 

 

 

weboldal design, szerkesztés

 

800 000 Ft

 

 

800 000 Ft

weboldal feltöltés karbantartása, hírek, hírlevél stb. bér+járulék

515 100 Ft

772 650 Ft

772 650 Ft

772 650 Ft

2 833 050 Ft

Micorsoft Office 2007 Standard (1)

99 000 Ft

 

 

 

99 000 Ft

Windows Vista Professional (2)

50 000 Ft

 

 

 

50 000 Ft

LCD monitor (1)

65 000 Ft

 

 

 

65 000 Ft

asztali számítógép (1)

95 000 Ft

 

 

 

95 000 Ft

hordozható számítógép (1)

98 000 Ft

 

 

 

98 000 Ft

projektor (1)

98 000 Ft

 

 

 

98 000 Ft

színes lézernyomtató (1)

70 000 Ft

 

 

 

70 000 Ft

 

1 090 100 Ft

1 572 650 Ft

772 650 Ft

772 650 Ft

4 208 050 Ft

 

 

 

 

 

 

3. Jogsegély szolgálat

 

 

 

 

 

munkajogász megbízási díj (bér+járulék)

267 000 Ft

801 000 Ft

801 000 Ft

801 000 Ft

2 670 000 Ft

 

267 000 Ft

801 000 Ft

801 000 Ft

801 000 Ft

2 670 000 Ft

 

 

 

 

 

 

4. Kampány a taglétszám növelésért

 

 

 

 

 

Kommunikációs stratégia, kiadványok, plakátok, 1%-os kampány

 

1 300 000 Ft

700 000 Ft

 

2 000 000 Ft

belföldi utazások tagok látogatása

32 000 Ft

96 000 Ft

96 000 Ft

96 000 Ft

320 000 Ft

 

32 000 Ft

1 396 000 Ft

796 000 Ft

96 000 Ft

2 320 000 Ft

 

 

 

 

 

 

5.Konferenciák szervezése

 

 

 

 

 

asszisztens bér+járulék

168 000 Ft

252 000 Ft

252 000 Ft

252 000 Ft

924 000 Ft

terembérlet, ellátás

 

2 000 000 Ft

 

2 000 000 Ft

4 000 000 Ft

 

0 Ft

2 000 000 Ft

0 Ft

2 000 000 Ft

4 924 000 Ft

 

 

 

 

 

 

6. Képzések

 

 

 

 

 

előadók bér+járulék (5 alkalom/félév)

 

333 750 Ft

333 750 Ft

333 750 Ft

1 001 250 Ft

szállás, ellátás, utazás + járulékok

50 106 Ft

150 318 Ft

150 318 Ft

150 318 Ft

501 060 Ft

terembérlet

 

250 000 Ft

250 000 Ft

250 000 Ft

750 000 Ft

 

50 106 Ft

734 068 Ft

734 068 Ft

734 068 Ft

2 252 310 Ft

 

 

 

 

 

 

7. Menedzsment egyéb

 

 

 

 

 

Külföldi konferenciákon való részvétel támogatása

250 000 Ft

500 000 Ft

250 000 Ft

250 000 Ft

1 250 000 Ft

telefon

100 000 Ft

150 000 Ft

150 000 Ft

150 000 Ft

550 000 Ft

internet

34 000 Ft

51 000 Ft

51 000 Ft

51 000 Ft

187 000 Ft

posta

24 000 Ft

36 000 Ft

36 000 Ft

36 000 Ft

132 000 Ft

asszisztens bér+járulék

186 900 Ft

280 350 Ft

280 350 Ft

280 350 Ft

1 027 950 Ft

 

594 900 Ft

1 017 350 Ft

767 350 Ft

767 350 Ft

3 146 950 Ft

 

2 534 106 Ft

8 521 068 Ft

3 871 068 Ft

5 171 068 Ft

21 021 310 Ft

Fenntarthatóság

A projekt eredményeinek működtetését, azaz a Magyar Gyermekorvosok Társaságának érdekvédelmi tevékenységét a projekt lezárását követően is biztosítani tudjuk. Így továbbra is fenntartjuk és aktívan szerkesztjük az új weboldalt, működtetjük a jogsegély szolgálatot és részt veszünk a képzések, konferenciák szervezésében és természetesen emellett minden lehetséges fórumon képviselni tudjuk a gyermekorvosok érdekeit. A tevékenységek anyagi hátterét elsősorban a projekt által megnövekedett taglétszám mellett a tagok által befizetett tagdíjból leszünk képesek fedezni. A tagok visszajelzései alapján, amennyiben a társaság hatékonyan képes ellátni az érdekvédelmet és a tagok számára releváns információkat, hasznos tanácsokat képes nyújtani, a tagok elfogadják a magasabb tagdíj anyagi terhét. A projekt célja egy aktívan működő érdekképviselet létrehozása, amelynek fenntartása már a tagok feladata.

Természetesen amennyiben a támogatóktól, illetve későbbi pályázatokból további forráshoz jutunk, tovább bővíthetjük az érdekképviselet eszköztárát.

 

Kockázatok

A projekt megvalósításának, sikerének legfőbb kockázati tényezője a tagok aktivitásának felkeltése. Amennyiben nem sikerül a tagok létszámának növelése és kampány ellenére sem sikerül felkeltenünk érdeklődésüket az érdekképviselet fontossága iránt, a társaság támogatók hiányában nem lesz képes a projekttel megkezdett színvonalon folytatni tevékenységét. A kockázat csökkentése érdekében folytatunk célzott kommunikációs kampány, tesszük könnyebbé az információáramlást az interaktív weboldallal és szervezzük a konferenciákat, képzéseket, hogy minél nagyobb számban tudjuk személyes kapcsolatokra is alapozni az együttműködést.

Potenciális kockázati tényező lehet más a gyermekorvosokat tömörítő érdekképviselet hasonló célú projektje. Tagsága és eddigi tevékenységei alapján ilyen szervezet egyedül a Házi Gyermekorvosok Szövetsége lehet, bár ők csak a háziorvosi praxisban működő gyermekorvosok érdekeit képviselik. A velük ápolt jó kapcsolat és számos közösen szervezett rendezvény a biztosíték arra, hogy a ilyen esetben a két szervezet munkája csak erősítse egymást.

 

További információk

 

A http://www.gyermekgyogyasz.feverphobia.com/ weboldalon a projektmenedzser Dr Szijjártó László gyűjtötte ki a gyermekorvosok helyzetével foglalkozó cikkeket, interjúkat. Az oldalon további információk és irodalomjegyzék található a projekt háttere iránt érdeklődők számára.